|
12. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ) |
ВАТ "Кордон" було створено 19 травня 1998 року на базi ВАТ "Тячiвконсерв" шляхом змiни назви пiдприємства. ВАТ "Тячiвконсерв" створено шляхом акцiонування державного пiдприємства "Тячiвський консервний завод. В 2011 р. товариство змінило назву на Публічне акціонерне товариство"Кордон". |
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
Для поставленої мети та ефективної дiяльностi пiдприємства в основу концепцiї створення органiзацiйної структури був закладений принцип функцiональностi. Не останне мiсце вiдведено питанням загального та оперативного менеджменту. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб вiдсутні. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Концептуальною основою для підготовки зазначеної фінансової звітності Товариства є Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) та Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО).
Товариство перейшло на Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) 01 січня 2012 року відповідно до положень МСФЗ (IFRS) 1 "Перше використання міжнародних стандартів фінансової звітності". За всі звітні періоди, закінчуючи роком, що завершився 31 грудня 2011 року, Товариство готувало фінансову звітність відповідно до Національних стандартів бухгалтерського обліку України. Ця фінансова звітність є попередньою фінансовою звітністю, складеною відповідно до МСФЗ.
Керуючись МСФЗ 1, Товариство обрало першим звітним періодом рік, що закінчується 31 грудня 2013 року. З цієї дати фінансова звітність Товариства складатиметься відповідно до вимог МСФЗ, що були розроблені Радою (Комітетом) з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, та роз'яснень Комітету з тлумачень міжнародної фінансової звітності, а також відповідно роз'яснень Постійного комітету з тлумачень, що були затверджені комітетом з міжнародного бухгалтерського обліку та діяли на дату складання фінансової звітності.
Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку використовується автоматизована облікова програма "1С Бухгалтерія".
Важливі аспекти облікової політики Товариства:
до складу основних засобів відносяться будівлі і споруди, машини і обладнання, транспортні засоби, інструменти, прилади, інвентар, меблі, та інші основні засоби з терміном експлуатації більше 365 днів та вартістю більше 2500 грн. Амортизація основних засобів нараховується із застосуванням прямолінійного методу для всіх основних засобів .
амортизація нематеріальних активів нараховується прямолінійним методом;
нарахування резерву сумнівних боргів проводиться виходячи із платоспроможності окремих дебіторів; |
Текст аудиторського висновку |
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ
АУДИТОРСЬКА ФІРМА "ВАТРА"
Свідоцтво Аудиторської палати України № 1356
90300 м. Виноградів, вул. Миру,43, Закарпатська обл., Україна, т.0383143- 2-43-02
Код за ЄДРПОУ - 22071064
******************************************************************************************
Аудиторський висновок
(звіт незалежного аудитора)
щодо попередньої фінансової звітності, складеної відповідно до МСФЗ
ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА"КОРДОН"
за рік, що закінчився 31 грудня 2012 року
4.03.2013 Акціонерам ПАТ "Кордон", Наглядовій Раді ПАТ "Кордон"
М.Тячів
ЗВІТ ЩОДО ПОПЕРЕДНЬОЇ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
Ми провели аудит попередньої фінансової звітності Публічного акціонерного товариства "Кордон" (код ЄДРПОУ 00381628; місцезнаходження: юридична адреса: 90500, Закарпатська обл., м. Тячів, вул. Заводська,1, фактична адреса: 90500, Закарпатська обл., м. Тячів, вул. Заводська,1 , дата державної реєстрації 19.05.1998р), що додається, яка складається із Попереднього Фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва ПАТ "Кордон"" станом на 31.12.2012 р., а також з стислого викладу суттєвих принципів облікової політики та інших приміток, включаючи інформацію, яка пояснює вплив переходу з попередньо застосованих П(С)БО на МСФЗ (надалі разом - "попередня фінансова звітність").
Попередню фінансову звітність було складено управлінським персоналом із використанням концептуальної основи спеціального призначення, що ґрунтується на застосуванні вимог МСФЗ, як того вимагає МСФЗ 1 "Перше застосування МСФЗ".
Ця попередня фінансова звітність складена з метою формування інформації, яка буде використана для підготовки порівняльної інформації при підготовці першої фінансової звітності за МСФЗ станом на 31.12.2013 р. з урахуванням можливих коригувань, які будуть зроблені в разі змін вимог стандартів та тлумачень, що будуть використані при складанні першої фінансової звітності за МСФЗ станом на 31.12.2013
Керуючись МСФЗ 1, Товариство обрало першим звітним періодом рік, що закінчується 31 грудня 2013 року. З цієї дати фінансова звітність Товариства складатиметься відповідно до вимог МСФЗ, що були розроблені Радою (Комітетом) з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, та роз'яснень Комітету з тлумачень міжнародної фінансової звітності, а також відповідно роз'яснень Постійного комітету з тлумачень, що були затверджені комітетом з міжнародного бухгалтерського обліку та діяли на дату складання фінансової звітності.
Відповідальність управлінського персоналу за попередню фінансову звітність
Управлінський персонал несе відповідальність за складання попередньої фінансової звітності згідно з вищезазначеною концептуальною основою спеціального призначення. Управлінський персонал також несе відповідальність за такий внутрішній контроль, який він визначає потрібним для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки.
Відповідальність аудитора
Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо цієї попередньої фінансової звітності на основі результатів проведеного нами аудиту. Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту. Ці стандарти вимагають від нас дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненості, що попередня фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів стосовно сум та розкриттів у попередній фінансовій звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень попередньої фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилок. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання суб'єктом господарювання попередньої фінансової звітності з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцінку відповідності використаних облікових політик, прийнятність облікових оцінок, виконаних управлінським персоналом, та оцінку загального подання попередньої фінансової звітності.
Ми вважаємо, що отримали достатні та прийнятні аудиторські докази для висловлення нашої думки.
Підстава для висловлення умовно-позитивної думки
Товариство перейшло на Міжнародні стандарти фінансової звітності з 01 січня 2012 року відповідно до положень. За всі звітні періоди, закінчуючи роком, що завершився 31 грудня 2011 року, Товариство готувало фінансову звітність відповідно до Національних стандартів бухгалтерського обліку України. Керуючись МСФЗ 1, Товариство обрало першим звітним періодом рік, що закінчується 31 грудня 2013 року. З цієї дати фінансова звітність Товариства складатиметься відповідно до вимог МСФЗ. Попередня фінансова звітність Товариства за рік, що завершився 31 грудня 2012 року не містить порівняльної інформації щодо доходів та витрат Товариства за попередній період та щодо руху грошових коштів за попередній період, що є відхиленням від вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності. Структура та форма фінансової звітності не відповідає вимогам МСБО 1.
Умовно-позитивна думка
На нашу думку, за винятком впливу питань, про які йдеться у параграфі "Підстава для висловлення умовно-позитивної думки". попередня фінансова звітність Публічного акціонерного товариства "Кордон" станом на 31.12.2012 р. та за рік, що закінчився на зазначену дату, складена в усіх суттєвих аспектах відповідно до концептуальної основи спеціального призначення, включаючи припущення управлінського персоналу щодо стандартів та тлумачень, що, як очікується, будуть чинними, та облікових політик, що, як очікується, будуть прийняті на дату, коли управлінський персонал підготує перший повний пакет фінансової звітності згідно з МСФЗ станом на 31.12.2013 року.
Пояснювальний параграф та обмеження щодо використання
Попередню фінансову звітність Публічного акціонерного товариства "Кордон" було складено в процесі зміни концептуальної основи з П(С)БО на МСФЗ. Таким чином, попередня фінансова звітність Публічного акціонерного товариства "Кордон" може бути не прийнятною для інших цілей.
Цей аудиторський висновок (звіт незалежного аудитора) може бути представлено відповідним органам Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
ЗВІТ ЩОДО ВИМОГ ІНШИХ ЗАКОНОДАВЧИХ ТА НОРМАТИВНИХ АКТІВ
У відповідності до Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р. № 3480-IV, вимог рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1360 від 29.09.2011 р. "Про затвердження Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)", рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1528 від 19.12.2006 р. "Про затвердження Положення щодо підготовки аудиторських висновків, які подаються до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентами та професійними учасниками фондового ринку"
Аудитор Микуляк Г.П. товариства з обмеженою відповідальністю "Аудиторська фірма " Ватра" провела аудиторську перевірку фінансових звітів публічного акціонерного товариства " Кордон" згідно з вимогами Закону України "Про аудиторську діяльність" від 22 квітня 1993 року та відповідно до Міжнародних нормативів аудиту Аудиторської палати України. Ці нормативи вимагають, щоб планування та проведення аудиту було спрямоване на одержання достатньої кількості підтверджень щодо відсутності у звітності суттєвих помилок.
Під час перевірки аудитор досліджувала суми та факти, відібрані нестатистичним вибірковим методом за період фінансово-господарської діяльності з 01 січня 2012 року до 31 грудня 2012 року.
Під час аудиту зроблено дослідження шляхом тестування доказів на обґрунтування сум та інформації, розкритих у фінансовому звіті, а також оцінку відповідності застосованих принципів обліку нормативним вимогам щодо організації бухгалтерського обліку та звітності в Україні, чинних протягом періоду перевірки.
Для проведення перевірки аудитору було надано документацію Товариства, що перевіряється, а саме: фінансову та податкову звітність, регістри бухгалтерського обліку, відомості аналітичного обліку, первинні документи з обліку руху грошових коштів, матеріальних цінностей, розрахунків Товариства. Висновки аудитора ґрунтувались на документах та інформації, які були надані Товариством в процесі виконання роботи. Аудитор не виключає можливість наявності документів та інформації, які, з якихось причин, не були надані для перевірки і які б могли вплинути на отримані висновки.
Відповідальність стосовно наданої для аудиторської перевірки звітності, достовірність та повноту документів несе керівництво Товариства та службові особи, які надали таку інформацію. Обов'язком аудиторів є висловлення висновку стосовно фінансової звітності на підставі проведеного аудиту.
Під час перевірки аудиторами виконувались наступні процедури:
- Опитування й аналіз;
- Вивчення наданих звітів та їх порівняльний аналіз;
- Перевірка розрахунків, порівняльний аналіз звітності і бази даних бухгалтерської програми;
- Звірка, одержання підтверджень;
- Співставлення даних бухгалтерського, податкового обліку та звітності
- Аналітичні розрахунки і процедури;
- Елементи економічного аналізу.
Договір на проведення аудиту фінансової звітності:
Дата та номер договору на проведення аудиту: № 1 від 13.02.2013 року;
Дата проведення аудиту з 13.02.2013 по 1.03.2013 року.
Основні відомості про Замовника:
Повне найменування
Публічне акціонерне товариство "Кордон"
Скорочене найменування ПАТ "Кордон"
Код ЄДРПОУ 00381628
Місцезнаходження 90500, Закарпатська обл., м.Тячів, вул.Заводська,1
Основні види діяльності 68.20 надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна
Керівник Продан Ю.Ю.
Масштаб аудиторської перевірки:
Ми провели аудиторську перевірку відповідно до вимог Міжнародних стандартів аудиту. Ці стандарти зобов'язують нас планувати і здійснювати аудиторську перевірку з метою одержання обґрунтованої впевненості в тому, що фінансові звіти не містять суттєвих викривлень. Аудит включає перевірку шляхом тестування доказів, які підтверджують суми і розкриття інформації у фінансових звітах. Аудиторська перевірка включає також оцінку застосованих принципів бухгалтерського обліку й суттєвих попередніх оцінок, здійснених управлінським персоналом, а також оцінку загального подання фінансових звітів.
Ми вважаємо, що проведена нами аудиторська перевірка забезпечує обґрунтовану підставу для висловлення нашої думки.
Підстава для проведення аудиту:
*Закон України "Про аудиторську діяльність" від 23 квітня 1993 р. № 3125-XII .
*Міжнародні стандарти аудиту, надання впевненості та етики видання 2010 року
*Про затвердження Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики) РІШЕННЯ ДКЦПФР від 29.09.2011 № 1360 , Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 листопада 2011 р. за N 1358/20096
Важливі аспекти облікової політики
Концептуальною основою для підготовки зазначеної фінансової звітності Товариства є Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) та Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (МСБО).
Товариство перейшло на Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) 01 січня 2012 року відповідно до положень МСФЗ (IFRS) 1 "Перше використання міжнародних стандартів фінансової звітності". За всі звітні періоди, закінчуючи роком, що завершився 31 грудня 2011 року, Товариство готувало фінансову звітність відповідно до Національних стандартів бухгалтерського обліку України. Ця фінансова звітність є попередньою фінансовою звітністю, складеною відповідно до МСФЗ.
Керуючись МСФЗ 1, Товариство обрало першим звітним періодом рік, що закінчується 31 грудня 2013 року. З цієї дати фінансова звітність Товариства складатиметься відповідно до вимог МСФЗ, що були розроблені Радою (Комітетом) з Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, та роз'яснень Комітету з тлумачень міжнародної фінансової звітності, а також відповідно роз'яснень Постійного комітету з тлумачень, що були затверджені комітетом з міжнародного бухгалтерського обліку та діяли на дату складання фінансової звітності.
Для забезпечення ведення бухгалтерського обліку використовується автоматизована облікова програма "1С Бухгалтерія".
Важливі аспекти облікової політики Товариства:
до складу основних засобів відносяться будівлі і споруди, машини і обладнання, транспортні засоби, інструменти, прилади, інвентар, меблі, та інші основні засоби з терміном експлуатації більше 365 днів та вартістю більше 2500 грн. Амортизація основних засобів нараховується із застосуванням прямолінійного методу для всіх основних засобів .
амортизація нематеріальних активів нараховується прямолінійним методом;
нарахування резерву сумнівних боргів проводиться виходячи із платоспроможності окремих дебіторів;
Розкриття інформації щодо активів, зобов'язань, капіталу та інших аспектів фінансових звітів Товариства.
Основні засоби
Для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності Товариством було проведено інвентаризацію активів і зобов'язань згідно з Наказом № 11 від 30.12.2012 р.
Відповідно до Наказу №11 інвентаризація повинна бути проведена:
станом на 31.12.2012р.:
основні засоби, дебіторська та кредиторська заборгованість, грошові кошти на розрахункових рахунках та в касі.
Для перевірки аудитору були надані інвентаризаційні описи, зведені відомості актів інвентаризації на дату, на яку проводилася інвентаризація, протоколи засідань постійно діючої інвентаризаційної комісії.
За даними інвентаризаційних описів, під час інвентаризації нестачі/ лишки не виявлені.
Одиницею обліку основних засобів є об'єкт основних засобів. Аналітичний і синтетичний облік основних засобів здійснювався протягом звітного періоду відповідно до вимог чинного законодавства і мають певну відповідність. Знос (амортизація) основних засобів протягом звітного періоду нараховувалась прямолінійним методом та відповідають обраній обліковій політиці і залишалися незмінними. Перевіркою правильності визначення амортизаційних відрахувань за звітний період відхилень не встановлено.
В результаті проведених аудиторських процедур, стосовно повноти та правильності відображення в обліку , правильність нарахування амортизації, правильність відображення в обліку надходження, внутрішнього переміщення та вибуття (списання) основних засобів, аудиторами встановлено, що суттєвих помилок, які можуть привести до викривлення показників фінансової звітності не встановлено.
Облік виробничих запасів, сировини, матеріалів, палива та правильність їх списання (відпуску у виробництво і т. ін.).
За звітній рік Товариство не займалося виробничою діяльністю.
Формування собівартості реалізованих послуг та достовірності облікових даних про їх фактичну собівартість послуг.
Структура витрат за 2012 рік наведена у Звіті про фінансові результати.
Перелік і склад статей калькулювання виробничої собівартості послуг встановлено Товариством самостійно.
Періодичність віднесення витрат на формування фінансових результатів щомісячна.
Дотримання товариством вимог Законів України "Про оплату праці" та КЗпП
Система оплати праці ПАТ "Кордон" включає перелік витрат на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші види заохочень і виплат.
Оплата праці працівників здійснювалась згідно з штатним розкладом за фактично відпрацьований час, у відповідності до вимог Кодексу законів про працю України.
Синтетичний облік розрахунків з оплати праці ведеться Підприємством на субрахунках 661 "Зарплата за поточний місяць" , аналітичний облік - у зведених відомостях, складених на основі первинних документів.
За кредитом рахунку 66 відображаються нарахована працівникам підприємства основна та додаткова заробітна плата, премії, допомога з тимчасової непрацездатністї, інші належні до нарахування працівникам виплати, за дебетом - виплата основної та додаткової заробітної плати, премій, допомоги по тимчасовій непрацездатності тощо; утримання податку з доходів фізичних осіб, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, платежів за виконавчими документами та інші утримання з виплат працівникам.
Проведеною перевіркою порушення вимог зазначених законодавчих документів аудиторами не виявлено.
Політика надання послуг.
За звітній рік ПАТ "Кордон" надавало послуги з оренди в таких об"ємах:
Дата Сума послуг , тис грн
Січень 2,6
Лютий 4,1
Березень 4,1
Квітень 6,6
Травень 4,1
Червень 4,1
Липень 4,2
Серпень 4,4
Вересень 4,4
Жовтень 4,5
Листопад 4,5
Грудень 4,5
Всього 52,1
Підтвердження обсягів дебіторської і кредиторської заборгованості, яка утворилася та обліковується на балансі на звітну дату.
Дебиторська заборгованість визнається активом, якщо існує ймовірність отримання підприємством майбутніх економічних вигод та може бути достовірно визначена її сума. Поточна дебіторська заборгованість за продукцію, товари, роботи, послуги визнається активом одночасно з визнанням доходу від реалізації продукції, товарів, робіт і послуг та оцінюється за первісною вартістю. Станом на 31.12.2012 дебиторська заборгованість за надані послуги 49030 грн, в тому числі за "Київстар" 1350 грн, та "Крона Імпекс" 37000 грн., МПП "Скіс" 10680 грн
Повнота відображення розміру дебіторської заборгованості в Товаристві підтверджується результатами перевірки.
Зобов"язання
Зобов"язання ( кредиторська заборгованість) визнається, якщо його оцінка може бути достовірно визначена та існує ймовірність зменшення економічних вигод у майбутньому внаслідок його погашення.
Станом на 31.12.2012 поточні зобов"язання 524,8 тис грн. в тому числі заборгованість по залучених фінансових допомогах від фізичних осіб становить 373,3 тис.грн. , заборгованість по підзвітних сумах 151,5 тис грн.
Звірку взаєморозрахунків з дебіторами та кредиторами станом на 31.12.2012 р. з основними дебиторами : ПрАТ "Київстар ", МПП "Скіс", ТОВ "Крона Імпекс".
У 2012 році Підприємство не має заборгованості перед бюджетом та державними цільовими фондами за нарахованими податками та зборами.
Підтвердження обсягів готівкових та безготівкових розрахунків
Кошти маються в наявності і у володінні клієнта.
Залишок по рахунку коштів належним чином відбиває грошові надходження і виплати в зміну звітних періодів.
Залишки коштів, представлені в бухгалтерському балансі, відповідним чином відбивають усю готівку у власності клієнта.
Залишки по рахунках коштів належним чином класифіковані у фінансовій звітності
Власний капітал
Структура власного капіталу Товариства станом на 31.12.2012 р. складається з:
- Статутного капіталу, який становить 785 тис.грн.
- Непокритого збитку , який становить 365,6 тис. гривень.
- Інший додатковий капітал 2345,4 тис грн
Статутний фонд поділений на 3140000 акцій, по 0,25 коп за акцію.
Змін у статутному капіталі протягом періоду, що перевірявся, не було. Аналітичний облік статутного капіталу ведеться з застосуванням рахунку 40 "Статутний капітал".
Облік додаткового, резервного, неоплаченого, вилученого капіталу та нерозподіленого прибутку ведеться з використанням відповідних рахунків бухгалтерського обліку.
Підтвердження розміру річного чистого прибутку (збитку) товариства.
В результаті перевірки встановлено, що за даними фінансової звітності за 2012 рік ПАТ "Кордон" отримало збиток у сумі 327,9 тис. грн.
Проведеними перевірками та тестуваннями не виявлено невідповідностей при визначенні розміру річного прибутку( збитку) ПАТ "Кордон"
Аудитор підтверджує суму збитку, відображеного Товариством у фінансовій звітності за 2012 рік.
Коригування прибутку та інших показників фінансової звітності у звязку із впливом інфляції підприємством не проводилося.
Визначення розміру чистих активів товариства та доцільність зменшення розміру статутного фонду або ліквідації господарського товариства (відповідно до норм ст. 155 Цивільного кодексу України), відповідність вартості чистих активів вимогам законодавства.
Згідно з п.3 ст.155 Цивільного кодексу України " Якщо після закінчення другого та кожного наступного фінансового року вартість чистих активів акціонерного товариства виявиться меншою від статутного капіталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капіталу та зареєструвати відповідні зміни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартість чистих активів товариства стає меншою від мінімального розміру статутного капіталу, встановленого законом, товариство підлягає ліквідації."
Відповідно до розрахунку, проведеного згідно з Методичними рекомендаціями щодо визначення вартості чистих активів акціонерних товариств, схвалених рішенням ДКЦПФР від 17.11.2004р.№485 розмір чистих активів ПАТ "Кордон" становить:
станом на 01.01.2012 року 3089,2 тис.грн.
станом на 31.12.2012 року 2764,8 тис.грн.
Розмір статутного капіталу становить:
станом на 01.01.2012 року 785,0 тис.грн.
станом на 31.12.2012 року 785,0 тис.грн.
Вартість чистих активів значно перевищує розмір статутного фонду Товариства, що відповідає вимогам статті 155 "Статутний капітал акціонерного товариства" Цивільного Кодексу України.
Інша інформація в документах, що містять перевірену аудитором фінансову звітність
Пiд час виконання завдання аудитор здiйснив аудиторськi процедури щодо виявлення наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фінансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та іншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом у вiдповiдностi з МСА 720 "Вiдповiдальнiсть аудитора щодо іншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фінансову звiтнiсть". В ході аудиту не встановлено суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю, що підлягала аудиту, та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії.
Розкриття інформації про дії, які відбулися протягом звітного року та можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів, визначених частиною першою статті 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок".
Інформації, яка б належала до "особливої" за 2012 рік емітентом аудитору не представлено.
Виконання значних правочинів
В ході аудиту встановлено, що за рік, що закінчився 31 грудня 2012 року вчинення значних правочинів (на суму десять і більше відсотків вартості активів Товариства) не було.
Звіт щодо результатів виконання додаткових вимог, визначених "Вимогами до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)", затверджених рішенням ДКЦПФР від 29.09.2011 року №1360
Метою виконання процедур щодо стану корпоративного управління, у тому числі внутрішнього аудиту відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства" було отримання доказів, які дозволяють сформувати судження щодо:
1) відповідності системи корпоративного управління у товаристві вимогам Закону України "Про акціонерні товариства" та вимогам Статуту,
2) відповідного подання інформації про стан корпоративного управління у розділі "Інформація про стан корпоративного управління" річного звіту акціонерного товариства, яка складається згідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії № 1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364.
Станом на 31.12.2012 року акціями Товариства володіло 68 фізичних осіб, 1 юридична особа.
Формування складу органів корпоративного управління акціонерного товариства "Кордон" здійснюється відповідно до розділу 8 Статуту.
Протягом звітного року в акціонерному товаристві функціонували наступні органи корпоративного управління:
- загальні збори акціонерів,
- наглядова рада,
- директор,
- ревізійна комісія.
Створення служби внутрішнього аудиту не передбачено внутрішніми документами акціонерного товариства.
Щорічні загальні збори акціонерів проводились в термін, визначений Законом України "Про акціонерні товариства" - 26 квітня.
Протоколом №1/2012 від 26 квітня 2012 року чергових загальних зборів акціонерів ПАТ "Кордон" затверджено:
- Звіт Директора Товариства від 26.04.2012 року
- Звіт Наглядової ради Товариства від 26.04.2012 року
- Звіт Ревізора Товариства від 26.04.2012 року
Протягом звітного року директор здійснював поточне управління фінансово- господарською діяльністю в межах повноважень, які встановлено Статутом акціонерного товариства.
За результатами виконаних процедур перевірки стану корпоративного управління у тому числі внутрішнього аудиту відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства" можна зробити висновок:
1) прийнята та функціонуюча система корпоративного управління у товаристві відповідає вимогам Закону України "Про акціонерні товариства" та вимогам Статуту,
2) "Інформація про стан корпоративного управління", наведена у річному фінансовому звіті, складена в усіх суттєвих аспектах відповідно до вимог Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії № 1591 від 19.12.2006, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364.
Оцінка аудитором ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства
Основна відповідальність за запобігання та виявлення шахрайства покладається управлінський персонал Товариства.
Ідентифікація ризиків викривлень у фінансових звітах Товариства в наслідок шахрайства здійснюється з метою планування відповідних аудиторських процедур отримання доказів щодо тверджень, які містять фінансові звіти.
У відповідності до Концептуальної основи завдань з надання впевненості аудитори отримали достатню впевненість, що фінансові звіти в цілому не містять суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилок. При отриманні достатньої впевненості аудитори діяли під час проведення аудиторської перевірки у відповідності до принципу професійного скептицизму, розглянув можливість уникнення управлінським персоналом заходів контролю та визнають той факт, що аудиторські процедури, які є ефективними для виявлення помилок, можуть бути неефективними в контексті ідентифікованого ризику суттєвого викривлення внаслідок шахрайства.
У відповідності з проведеними в процесі аудиту процедурами ми вважаємо, що проведений нами аудит дає обґрунтовану підставу для висловлення нашої думки щодо здатності Товариства безперервно продовжувати діяльність та його платоспроможності в наступних періодах, згідно з вимогами МСА 570 "Безперервність".
Аналіз фінансового стану товариства, його платоспроможності, ліквідності активів, виявлення резервів для поліпшення його економічного стану.
Табл .1
№ п/п Показники Розрахунок показників Оптимальне значення Фактичне значення
на 1.01.2013 на 1.01.2012
1 Коефіцієнт покриття (загальної ліквідності) Оборотні активи (р.260) / Поточні зобов'язання (р. 620) > 1 0,10 0,05
2 Коефіцієнт швидкої ліквідності Оборотні активи (р.260) - Запаси (р.100-140) / Поточні зобов'язання (р. 620) 0,6-0,8 0,10 0,05
3 Коефіцієнт абсолютної ліквідності Грошові кошти та їх еквіваленти (р.220-240) / Поточні зобов'язання (р. 620) 0,2-0,35 0,001 0,004
1 Коефіцієнт автономії (фінансової незалежності) (Власний капітал (р.380) + Забезпечення (р.430)) / Підсумок балансу (р.640) > 0,5 0,84 0,871
2 Коефіцієнт фінансової стабільності (Власний капітал (р.380) + Забезпечення (р.430)) / Загальна сума зобов'язань (р. 480 + р.620) > 1,0 5,23 6,744
3 Коефіцієнт забезпечення власними оборотними коштами Власні оборотні кошти (р.260 - р.620) / Запаси (р.100-140) > 0,1 Не виначається
4 Коефіцієнт структури капіталу (фінансування) (Короткострокова кредиторська заборгованість (р.620) + Довгострокова кредиторська заборгованість (р.480)) / Власний капітал (р.380) 0,5-1,0 0,19 0,15
5 Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом Власний капітал (р.380) / (Короткострокова кредиторська заборгованість (р.620) + Довгострокова кредиторська заборгованість (р.480)) 0,5-1,0 5,23 6,74
6 Коефіцієнт ефективності використання активів Чистий прибуток (ф.№2 р.220) / Підсумок балансу (р.640) ріст 0,000 0,04
7 Коефіцієнт ефективності використання власних коштів (капіталу) Чистий прибуток (ф.№2 р.220) / Власний капітал (р.380) ріст 0,000 0,05
Коефіцієнт покриття (загальної ліквідності) дорівнює 0,1, що показує, яку частину поточних зобов'язань підприємство спроможне погасити, якщо воно реалізує усі свої оборотні активи, в тому числі і матеріальні запаси. Цей коефіцієнт показує також, що на кожну гривню поточних зобов'язань припадає 0,1 гривні оборотних коштів.
Коефіцієнт швидкої (критичної) ліквідності дорівнює 0,1 , що показує, яку частину поточних зобов'язань підприємство спроможне погасити за рахунок найбільш ліквідних оборотних коштів - грошових коштів та їх еквівалентів, фінансових інвестицій та кредиторської заборгованості.
Цей показник показує платіжні можливості підприємства щодо погашення поточних зобов'язань за умови своєчасного здійснення розрахунків з дебіторами.
Коефіцієнт абсолютної (грошової) ліквідності дорівнює 0,001, що показує, яку частину поточних зобов'язань підприємство може погасити своїми коштами негайно.
Коефіцієнт автономії (фінансової незалежності) показує, яку частину у загальних вкладеннях у підприємство складає власний капітал . В товаристві коефіцієнт автономії дорівнює 0,84 . Він характеризує фінансову незалежність підприємства від зовнішніх джерел фінансування його діяльності.
Коефіцієнт фінансової стійкості дорівнює 5,23 і показує співвідношення власних і залучених засобів, вкладених в діяльність підприємства. Характеризує здатність підприємства залучати зовнішні джерела фінансування..
З даних таблиці 1 видно, що товариство не спроможне погасити свої поточні зобов'язання за рахунок грошових коштів.
Основні відомості про аудиторську фірму:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Аудиторська фірма "Ватра". Свідоцтво про внесення до Реєстру суб'єктів аудиторської діяльності № 1356 видане Рішенням АПУ
Місцезнаходження: м.Виноградів, вул. Миру,43, Закарпатська обл.
Телефон/факс: 0314324302
Аудитор Микуляк Ганна Петрівна, Сертифікат аудитора № 000422 серія А ,
виданий Аудиторською палатою України 30.11.1995 р.
Директор, аудитор Микуляк Г.П.
Сертифікат серія А № 000422 , продовжений термін дії до 30 листопада 2014 року рішенням Аудиторської палати України від 29 жовтня 2009 року № 207/2. |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент,
перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних
змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента
щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту
й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію
про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження
нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про
особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за
основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі
постачання |
ПАТ "Кордон" не виготовляло пюре плодооягiдне з фруктiв та ягiд в зв'язку з низьким урожаєм, високою цiною на сировину та неконкурентноспроможнiстю на ринку закупiвлi сировини, через вiдсутнiсть покупцiв на пюре та нерентабельнiстю виробництва. Натомiсть пiдприємством було здано в оперативну оренду незадiянi у виробництвi виробничi та складськi примiщення, асфальтованi площадки вiд чого i було отримано основний дохiд. Для того, щоб пiдприємство займалось основним видом дiяльностi - виробництвом плодоовочевих консервiв, потрiбно впроваджувати новi технологiї, сучаснi лiнiї виробництва, здiйснювати пошук нових джерел дешевої сировини, що зменшить залежнiсть пiдприємства вiд сезонних змiн та збiльшить його конкурентоспроможнiсть на ринку виробництва та реалiзацiї продукцiї. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування |
В 2010 році списані основні засоби на суму 2231,1 тис.грн, в тому числі обладнання 2213,5 тис.грн, транспортні засоби в кількості 4 одиниці - 2 атомобілі МАЗ з причепами на суму 17,6 тис.грн. За останні 5 років підприємство не придбавало основних засобів. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення |
Основнi засоби являються власними (не орендованi), частина основних засобiв не задiяних у виробничому процесi переданi в оренду. Основнi засоби зношенi на 67,0%.Всього основних засобів на суму 3242,5 тис грн за залишковою вартістю. Плани щодо кап. будiвництва вiдсутнi. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень |
Основними проблемами, що впливають на дiяльнiсть пiдприємства є: нестача оборотних коштiв, висока собiвартiсть продукцiї, застарiле фiзично та морально виробниче обладнання, висока конкуренцiя на ринках закупiвлi сировини та реалiзацiї готової продукцiї, вiдсутнiсть можливостi отримання дешевих кредитiв на модернiзацiю виробництва, закупiвлю сировини, капiтальний ремонт основних засобiв. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства |
До пiдприємства у 2012 роцi штрафи та компенсацiї за порушення законодавства не застосовувалися. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента
|
Полiтика пiдприємства щодо фiнансування дiяльностi: фiнансування за рахунок прибутку, а також за рахунок кредитiв банку та отриманих позик. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi При теоретичному значеннi цього показника 0.2 -0.35, визначений показник свiдчить, що короткостроковi зобов"зання, пiдприємством не можуть бути погашенi негайно. На протязi останнiх рокiв даний показник нульовий. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Всі укладені угоди - виконані. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому) |
ПАТ "Кордон" планує вiдновлення виробництва та реалiзацiю продукцiї за рахунок: купiвлi сучасних лiнiй виробництва, пошуку нових покупцiв продукцiї, запуску iнших цехiв, якi на даний час простоюють, залучення дешевих позикових коштiв зi сторони та заключення нових договорiв оренди виробничих та складських примiщень, якi не будуть задiянi у виробничому процесi. Сировинна база регiону, за умови високого урожаю, дозволяє значно збiльшити виробництво. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік |
Пiдприємство на даний час нiяких нових розробок не проводить, але займається дослiдженням ринку закупiвлi сировини та ринку реалiзацiї продукцiї для вивчення можливостi вiдновлення виробництва готової продукцiї, для проведення вказаних робiт пiдприємство не несе фiнансовi витрати, так як задiяло для цього власний потенцiал. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні
підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається |
Пiдприємство з 2005 року виступає однiєю iз сторiн у справi купiвлi-продажу власного гуртожитку у судових установах України. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Пiдприємство має можливiсть отримати частину оборотних коштiв вiд реалазацiї обладнання, яке не буде залучене для виробничого процесу.
У 2009 р - збиток 163,0 тис.грн.
За 2010 р. отримано збитків у сумі 696,9 тис.грн.
за 2011 р. - прибуток у сумі 142,4 тис.грн.
ща 2012 р. - збиток ву сумі 327,9 тис.грн. |
|