ПрАТ"Кордон"

Код за ЄДРПОУ: 00381628
Телефон: (03134)2-15-60
e-mail: u_prodan@ukr.net
Юридична адреса: 90500.Закарпатська обл.,Тячівський р-н,м.Тячів,вул.Заводська,1
 
Дата розміщення: 30.04.2015

Річний звіт за 2014 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); ВАТ "Кордон" було створено 19 травня 1998 року на базi ВАТ "Тячiвконсерв" шляхом змiни назви пiдприємства. ВАТ "Тячiвконсерв" створено шляхом акцiонування державного пiдприємства "Тячiвський консервний завод. В 2011 р. товариство змiнило назву на Публiчне акцiонерне товариство"Кордон".
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Для поставленої мети та ефективної дiяльностi пiдприємства в основу концепцiї створення органiзацiйної структури був закладений принцип функцiональностi. Не останне мiсце вiдведено питанням загального та оперативного менеджменту.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв складає - 4 чол. Фонд оплати працi складає 54,4 тис.грн.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до будь-яких об"єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Спiльна дiяльнiсть не проводиться.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб вiдсутнi.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); онцептуальною основою для пiдготовки зазначеної фiнансової звiтностi Товариства є Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ) та Мiжнароднi стандарти бухгалтерського облiку (МСБО).
Товариство перейшло на Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ) 01 сiчня 2012 року вiдповiдно до положень МСФЗ (IFRS) 1 "Перше використання мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi". За всi звiтнi перiоди, закiнчуючи роком, що завершився 31 грудня 2014 року, Товариство готувало фiнансову звiтнiсть вiдповiдно до Нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку України. Ця фiнансова звiтнiсть є попередньою фiнансовою звiтнiстю, складеною вiдповiдно до МСФЗ.
Керуючись МСФЗ 1, Товариство обрало першим звiтним перiодом рiк, що закiнчується 31 грудня 2013 року. З цiєї дати фiнансова звiтнiсть Товариства складатиметься вiдповiдно до вимог МСФЗ, що були розробленi Радою (Комiтетом) з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку, та роз'яснень Комiтету з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi, а також вiдповiдно роз'яснень Постiйного комiтету з тлумачень, що були затвердженi комiтетом з мiжнародного бухгалтерського облiку та дiяли на дату складання фiнансової звiтностi.
Для забезпечення ведення бухгалтерського облiку використовується автоматизована облiкова програма "1С Бухгалтерiя".
Важливi аспекти облiкової полiтики Товариства:
до складу основних засобiв вiдносяться будiвлi i споруди, машини i обладнання, транспортнi засоби, iнструменти, прилади, iнвентар, меблi, та iншi основнi засоби з термiном експлуатацiї бiльше 365 днiв та вартiстю бiльше 2500 грн. Амортизацiя основних засобiв нараховується iз застосуванням прямолiнiйного методу для всiх основних засобiв .
амортизацiя нематерiальних активiв нараховується прямолiнiйним методом;
нарахування резерву сумнiвних боргiв проводиться виходячи iз платоспроможностi окремих дебiторiв;
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; ПАТ "Кордон" не виготовляло пюре плодооягiдне з фруктiв та ягiд в зв'язку з низьким урожаєм, високою цiною на сировину та неконкурентноспроможнiстю на ринку закупiвлi сировини, через вiдсутнiсть покупцiв на пюре та нерентабельнiстю виробництва. Натомiсть пiдприємством було здано в оперативну оренду незадiянi у виробництвi виробничi та складськi примiщення, асфальтованi площадки вiд чого i було отримано основний дохiд. Для того, щоб пiдприємство займалось основним видом дiяльностi - виробництвом плодоовочевих консервiв, потрiбно впроваджувати новi технологiї, сучаснi лiнiї виробництва, здiйснювати пошук нових джерел дешевої сировини, що зменшить залежнiсть пiдприємства вiд сезонних змiн та збiльшить його конкурентоспроможнiсть на ринку виробництва та реалiзацiї продукцiї.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; В 2010 роцi списанi основнi засоби на суму 2231,1 тис.грн, в тому числi обладнання 2213,5 тис.грн, транспортнi засоби в кiлькостi 4 одиницi - 2 атомобiлi МАЗ з причепами на суму 17,6 тис.грн. За останнi 5 рокiв пiдприємство не придбавало основних засобiв.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочини з власниками iстотної участi, члеами наглядової ради та виконавчого органу не укладались.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основнi засоби являються власними (не орендованi), частина основних засобiв не задiяних у виробничому процесi переданi в оренду. Основнi засоби зношенi на 67,0%.Всього основних засобiв на суму 4772,5 тис грн за залишковою вартiстю. Плани щодо кап. будiвництва вiдсутнi.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Основними проблемами, що впливають на дiяльнiсть пiдприємства є: нестача оборотних коштiв, висока собiвартiсть продукцiї, застарiле фiзично та морально виробниче обладнання, висока конкуренцiя на ринках закупiвлi сировини та реалiзацiї готової продукцiї, вiдсутнiсть можливостi отримання дешевих кредитiв на модернiзацiю виробництва, закупiвлю сировини, капiтальний ремонт основних засобiв.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; До пiдприємства у 2014 роцi штрафи та компенсацiї за порушення законодавства не застосовувалися.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Полiтика пiдприємства щодо фiнансування дiяльностi: фiнансування за рахунок прибутку, а також за рахунок кредитiв банку та отриманих позик. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi При теоретичному значеннi цього показника 0.2 -0.35, визначений показник свiдчить, що короткостроковi зобов"зання, пiдприємством не можуть бути погашенi негайно. На протязi останнiх рокiв даний показник нульовий.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Всi укладенi угоди - виконанi.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); ПАТ "Кордон" планує вiдновлення виробництва та реалiзацiю продукцiї за рахунок: купiвлi сучасних лiнiй виробництва, пошуку нових покупцiв продукцiї, запуску iнших цехiв, якi на даний час простоюють, залучення дешевих позикових коштiв зi сторони та заключення нових договорiв оренди виробничих та складських примiщень, якi не будуть задiянi у виробничому процесi. Сировинна база регiону, за умови високого урожаю, дозволяє значно збiльшити виробництво.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Пiдприємство на даний час нiяких нових розробок не проводить, але займається дослiдженням ринку закупiвлi сировини та ринку реалiзацiї продукцiї для вивчення можливостi вiдновлення виробництва готової продукцiї, для проведення вказаних робiт пiдприємство не несе фiнансовi витрати, так як задiяло для цього власний потенцiал.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Пiдприємство з 2005 року виступає однiєю iз сторiн у справi купiвлi-продажу власного гуртожитку у судових установах України.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Iнформацiя вiдсутня.