ПрАТ"Кордон"

Код за ЄДРПОУ: 00381628
Телефон: (03134)2-15-60
e-mail: u_prodan@ukr.net
Юридична адреса: 90500.Закарпатська обл.,Тячівський р-н,м.Тячів,вул.Заводська,1
 
Дата розміщення: 30.04.2015

Річний звіт за 2014 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

З В I Т

ПРО ПЕРЕВIРКУ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI


Публiчного акцiонерного товариства
«КОРДОН»



за перiод з 01.01.2014 р. по 31.12.2014 р.





Змiст


1 Iнформацiя про пiдприємство

2 Операцiйне середовище, ризики та економiчнi умови
Операцiйне середовище
Валютний ризик
Концентрацiя кредитного ризику
Стратегiя управлiння фiнансовим ризиком
Заява про вiдповiднiсть
3 Облiкова полiтика
Основа складання
Використання оцiнок
Операцiї в iноземнiй валютi
Нематерiальнi активи
Основнi засоби
Грошовi кошти
Дебiторська заборгованiсть
Запаси
Процентнi кредити та позики
Витрати на позики
Непередбаченi активи та непередбаченi зобов’язання
Визнання доходiв та витрат
Податок на прибуток
Внески до Державного пенсiйного фонду

4 Ведення бухгалтерського облiку

5 Фiнансова звiтнiсть

5.1 Роз’яснення до Балансу
A. Основнi засоби
В. Оборотнi активи
С. Власний капiтал
D. Заборгованiсть

5.2 Дiї, що виникли пiсля дати Балансу

6 Операцiї з пов’язаними сторонами

7 Непередбаченi зобов’язання

8 Звiт щодо вимог iнших законодавчих i нормативних актiв





1 Iнформацiя про Товариство


Вiдомостi про Публiчне акцiонерне товариства “ КОРДОН ”.

1.1. Публiчне акцiонерне товариство “КОРДОН”.
1.2. Iдентифiкацiйний код ЄДРПОУ 00381628.
1.3. Юридична та фактична адреси: 90500, Закарпатська обл., Тячiвський район, м.Тячiв, вул.. Заводська, будинок 1.
1.4. Виписка серiї ААВ № 216648 з єдиного державного реєстру юридичних осiб та фiзичних осiб-пiдприємцiв. Дата та номер запису в Єдиному державному реєстрi юридичних та фiзичних осiб –пiдприємцiв: 19.05.1998р. №1 319 120 0000 000176.
Розрахунковий рахунок:
№ 26002035002103, КБ «Комiнвестбанк» м.Тячiв МФО 312248.
Форма власностi: приватна

1.5. Основнi види дiяльностi за КВЕД:
• 68.20 Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна;
• 10.32 Виробництво фруктових i овочевих сокiв;
• 10.39 Iншi види перероблення та консервування фруктiв i овочiв;
• 46.31 Оптова торгiвля фруктами й овочами;
• 46.49 Оптова торгiвля iншими товарами господарського призначення;
• 10.86 Виробництво дитячого харчування та дiєтичних харчових продуктiв;

Мiжнародний iдентифiкацiйний номер цiнних паперiв (код ISIN): UA0700671003.

Органами управлiння ПАТ є : загальнi збори, наглядова рада, Генеральний директор та ревiзор. Товариство не входить до будь-яких асоцiацiй, корпорацiй, концернiв та об'єднань.

Вiдповiдальнi особи:
Керiвник- Продан Юрiй Юрiйович.



2 Операцiйне середовище, ризики та економiчнi умови

Операцiйне середовище
Українськiй економiцi все ще притаманнi ознаки ринку, що розвивається. Цi ознаки включають недостатньо розвинену дiлову iнфраструктуру та вiдсутнiсть нормативної бази, що регулює дiяльнiсть пiдприємств, обмежену конвертованiсть нацiональної валюти та водночас наявнiсть численних засобiв контролю валютних операцiй, низький рiвень лiквiдностi на ринках капiталу. Уряд вживає заходiв для вирiшення цих питань, однак до цього часу йому не вдалося запровадити реформи, необхiднi для створення банкiвської, правової та регуляторної систем, що iснують у країнах з бiльш розвиненою ринковою економiкою. Внаслiдок цього операцiям в Українi притаманнi ризики, яких не iснує в умовах бiльш розвинених ринкiв.
Крiм того, на операцiйне середовище та ризики значно вплинули змiни в податковому законодавствi, викликанi при прийняттi Податкового Кодексу.
Крiм того, притаманнi ризики в дiяльностi пiдприємств можливi внаслiдок змiни податкового законодавства, так з 01.01.2011р. прийнятий Податковий Кодекс України, який внiс значнi змiни в iснуючу систему оподаткування України.

Концентрацiя кредитного ризику
Фiнансовi iнструменти, що потенцiйно можуть призвести до концентрацiї кредитного ризику Пiдприємства, складаються, в основному, з дебiторської та кредиторської заборгованостi за торговими операцiями. Кредитний ризик, пов’язаний з дебiторською заборгованiстю за торговими операцiями, зменшується з огляду на обмежену базу мiсцевих клiєнтiв. Кредитний ризик, пов’язаний з кредиторською заборгованiстю за торговими операцiями, збiльшується через отримання кредитiв.

Стратегiя управлiння фiнансовим ризиком
Пiдприємство може наражатись на фiнансовi ризики у зв’язку зi змiною цiн на певнi види послуг. Пiдприємство не очiкує на значне зниження цiн на послуги у передбачуваному майбутньому. Пiдприємство переглядає перспективи щодо цiн регулярно в ходi розгляду необхiдностi активного управлiння фiнансовим ризиком.

Заява про вiдповiднiсть
Фiнансова звiтнiсть Публiчного акцiонерного представлена в тисячах гривень. Операцiї Товариства вимiрюються в гривнях; таким чином, гривня є функцiональною валютою. Всi операцiї в валютах iнших, нiж гривня, розглядаються як операцiї в iноземнiй валютi.

3 Облiкова полiтика

Основнi допущення – принцип нарахування та безперервностi.
Основнi засоби вiдображаються за iсторичною вартiстю, за вирахуванням накопиченого зносу та накопичених збиткiв вiд знецiнення. На дату переходу до МСФЗ Товариство використало справедливу вартiсть в якостi умовної вартостi. З цiєю метою керiвництво визначило справедливу вартiсть об’єктiв основних засобiв станом на дату переходу до МСФЗ.
Амортизацiя основних засобiв нараховується з метою списання вартостi вiдповiдного активу протягом строку корисного використання i розраховується з використанням прямолiнiйного методу у дiапазонi вiд 3 до 50 рокiв.
Вiдповiдно до МСБО 2, до запасiв будуть вiдноситься активи, якi вiдповiдають наступним критерiям:
• перебувають у процесi виробництва продукцiї (послуг) iз метою продажу (готова продукцiя, напiвфабрикати, незавершене виробництво);
• утримуються для продажу за умов звичайної господарської дiяльностi (товари);
• принесуть в майбутньому економiчнi вигоди;
• будуть використанi для господарської дiяльностi протягом 1 року;
• можуть бути оцiненi;
Запаси вiдображаються за меншою з двох величин: первiсної вартостi та чистої вартостi реалiзацiї. Первiсна вартiсть запасiв включає витрати на сировину, прямi витрати на оплату працi та вiдповiднi накладнi витрати, понесенi до доведення запасiв до їхнього теперiшнього мiсця розташування та стану. При перемiщеннi запасiв з базових складiв в пiдроздiли та при продажу запасiв застосовувався метод iдентифiкованої вартостi оцiнки вiдповiдної одиницi запасiв. При передачi запасiв у виробництво їхня оцiнка здiйснюється з використанням методу середньозваженої вартостi. Чиста вартiсть реалiзацiї визначається виходячи з розрахункової цiни продажу, за вирахуванням всiх очiкуваних витрат на завершення виробництва та реалiзацiю.
Фiнансовi активи представленi кредитами та дебiторською заборгованiстю. Класифiкацiя залежить вiд характеру та цiлi фiнансових активiв i визначається на момент первiсного визнання.
Торгова та iнша дебiторська заборгованiсть з фiксованими платежами або платежами, якi можна визначити, яка не має котирування на активному ринку, класифiкується як кредити та дебiторська заборгованiсть. Кредити та дебiторська заборгованiсть оцiнюються за амортизованою вартiстю з використанням методу ефективної ставки вiдсотка, за вирахуванням збитку вiд знецiнення. Доходи з вiдсоткiв визнаються iз застосуванням методу ефективної ставки вiдсотка, за винятком короткострокової дебiторської заборгованостi, коли визнання вiдсоткiв не буде мати iстотного впливу. Короткострокова дебiторська заборгованiсть, на яку не нараховуються вiдсотки, вiдображається за номiнальною вартiстю.
Акцiонерний капiтал визнається за iсторичною вартiстю, скоригованою на вплив вiд застосування МСФО 29 «Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї» для внескiв, зроблених до 31 грудня 2000 року. Вплив вiд застосування МСФО 29 вiдображається в Балансi в складi додаткового капiталу.
Резерви визнаються, коли пiдприємство має поточне юридичне або конструктивне зобов’язання внаслiдок минулої подiї, i при цьому iснує ймовiрнiсть, що воно буде змушене погасити дане зобов’язання i можна зробити достовiрну оцiнку зобов’язання. I вiдповiдно МСБО 37 "Забезпечення, непередбаченi зобов'язання та непередбаченi активи" не створенi непередбаченi зобов'язання i не вiдображаються у роздiлi II пасиву балансу"3абезпечення наступних витрат i платежiв" по статтi "Iншi забезпечення". На дату складання фiнансової звiтностi такi резерви не створенi, i тому у фiнансовiй звiтностi не знайшли своє вiдображення.
Пiдприємство не має нiяких iнших пенсiйних програм, крiм державної пенсiйної системи України, що вимагає вiд роботодавця здiйснення поточних внескiв, якi розраховуються як вiдсоткова частка вiд загальної суми заробiтної плати. Цi витрати в звiтi про прибутки та збитки вiдносяться до перiоду, в якому нараховується заробiтна плата. Крiм цього, на Пiдприємствi не iснує програм додаткових виплат при виходi на пенсiю та iнших компенсацiйних програм, якi б потребували додаткових нарахувань.
Дохiд ПАТ – це валове надходження економiчних вигiд протягом перiоду, що виникає у ходi звичайної дiяльностi суб’єкта господарювання, коли власний капiтал зростає в результатi цього надходження, а не в результатi внескiв учасникiв власного капiталу (згiдно з МСБО 18).
Доходи вiд реалiзацiї оцiнюються за справедливою вартiстю , отриманої в оплату або очiкуваної до отримання.
Доходи вiд реалiзацiї визнаються за умови виконання всiх наведених нижче умов:
• Пiдприємство передало покупцю усi iстотнi ризики та вигоди.
• Пiдприємство бiльше не бере участi в управлiннi та не здiйснює контроль за реалiзованими товарами, готовою продукцiєю.
• Сума доходiв може бути достовiрно визначена.
• Iснує вiрогiднiсть, що економiчнi вигоди, пов’язанi з операцiєю, будуть отриманi пiдприємством.
• Понесенi витрати можуть бути достовiрно оцiненi.
При визначеннi доходу використовується метод нарахування. Витрати визнаються одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони були здiйсненi. В фiнансовiй звiтностi для вiдображення витрат використовується модель по функцiям затрат.
Згiдно МСФЗ 36 «Знецiнення активiв» облiк знецiнення активiв буде базуватися на принципi обачностi, дотримання якого, зокрема, не допускає завищення їх (активiв) оцiнки. Пiд знецiненням мається на увазi зниження корисностi активiв, яке виражається у перевищеннi їх балансової вартостi над вiдшкодовуванню сумою (§8 IAS 36). Тестування активiв на знецiнення, ПАТ проводитиме на основi вже виявлених ознак знецiнення окремих об’єктiв або генеруючих одиниць. Ознак знецiнення активiв (зовнiшнi):
• Значне зниження ринкової вартостi активу;
• Значнi змiни в технологiчному процесi;
• Значне зростання вiдсоткових ставок, якi впливають на рентабельнiсть активiв ПАТ;
• Чистi активи ПАТ значно перевищують його ринкову капiталiзацiю внутрiшню;
• Реструктуризацiя чи припинення деяких видiв дiяльностi;
• Значне зниження грошових надходжень, очiкуваних у процесi експлуатацiї активу.
• Моральний та фiзичний знос, що впливає на актив.
Ознак знецiнення для тестування активiв на знецiнення протягом року на Товариствi не було.

Внески до Державного пенсiйного фонду
Пiдприємство не має нiяких iнших пенсiйних програм, крiм державної пенсiйної системи України, що вимагає вiд роботодавця здiйснення поточних внескiв, якi розраховуються як вiдсоткова частка вiд загальної суми заробiтної плати. Цi витрати в звiтi про прибутки та збитки вiдносяться до перiоду, в якому нараховується заробiтна плата. Крiм цього, на Пiдприємствi не iснує програм додаткових виплат при виходi на пенсiю та iнших компенсацiйних програм, якi б потребували додаткових нарахувань.

4 Ведення бухгалтерського облiку


Протягом 2014 року Компанiя дотримувалася наступних принципiв дiяльностi та складання фiнансової звiтностi: автономнiсть, безперервнiсть, перiодичнiсть, iсторичної собiвартостi, нарахування та вiдповiдностi доходiв i витрат, повного висвiтлення, послiдовностi, обачностi та єдиного грошового вимiрника.
Облiкова полiтика на 2014 рiк була затверджена наказом керiвника вiд 05.01.2013 р. № 1.
Протягом 2014 року змiни до облiкової полiтики не вносилися.

Компанiя веде бухгалтерський облiк у вiдповiдностi до чинного законодавства України: Закону України «Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть», облiкової полiтики та iнших внутрiшнiх нормативних документiв Компанiї.
Облiкова полiтика Компанiї – це сукупнiсть методiв, принципiв, засобiв органiзацiї бухгалтерського облiку, порядку вiдображення в облiку обставин, якi впливають на фiнансовий стан Компанiї. Облiкова полiтика базується на чинному законодавствi України, нормативних документах Державної комiсiї з регулювання ринкiв фiнансових послуг та рiшеннях керiвництва Компанiї.
Компанiя веде бухгалтерський облiк та складає фiнансову звiтнiсть у нацiональнiй грошовiй одиницi України – гривнях.

Господарськi операцiї здiйснюються на основi первинних документiв, на основi яких складають зведенi облiковi документи. Iнформацiя, що мiститься у прийнятих до облiку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського облiку в регiстрах синтетичного та аналiтичного облiку. Облiк ведеться в журнально - ордернiй формi з застосуванням бухгалтерської програми «1- С» .

Iнвентаризацiя: основних засобiв та запасiв проводилася за перiод, що пiдлягав перевiрцi, зобов’язань не проводилася за перiод, що пiдлягав перевiрцi.

Зберiгання документiв, регiстрiв та звiтностi здiйснюється на протязi встановленого законодавством перiоду.

Розкриття iнформацiї наведено в тис. грн.


5 Фiнансова звiтнiсть

5.1 Роз’яснення до Балансу

А. Основнi засоби
Згiдно облiкової полiтики та вiдповiдно п.29 МСБО 16, Товариство обрало метод облiку основних засобiв: модель собiвартостi за п. 30 «Пiсля визнання активом, об'єкт основних засобiв облiковується за його собiвартiстю мiнус накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi».
Первинна вартiсть основних засобiв, на балансi станом на 31.12.2014 р., складала 12601 тис. грн. Знос станом на 31.12.2014 р. складає 7829 тис. грн., залишкова вартiсть основних засобiв станом на 31.12.2013 р. становить 4772 тис. грн..
При вiдображеннi у облiку руху основних засобiв порушень не визначено.
Оцiнка основних засобiв станом на 31.12.2014р. вiдповiдно МСФЗ не переоцiнена та вiдображена в облiку по залишковiй вартостi.
Амортизацiя нараховується прямолiнiйним методом. Термiн амортизацiї 2-3-5-20-50 рокiв в залежностi вiд технiчної характеристики основного засобу. Амортизацiя нараховується з мiсяця, що слiдує за мiсяцем вводу в експлуатацiю об’єкта основних засобiв. Надходження пiдтвердженнi первинними документами на придбання та оцiненi за вартiстю придбання.


В. Оборотнi активи

Виробничi запаси

Протягом року в Товариствi не було придбання i створення запасiв на складах. Тому
Запаси в активi балансу вiдсутнi.



Дебiторська заборгованiсть
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи та послуги станом на 31.12.2014 р. складає 0.00 тис. грн. Нарахування резерву сумнiвних боргiв здiйснюється за методом застосування абсолютної суми сумнiвної заборгованостi на пiдставi аналiзу платоспроможностi окремих дебiторiв – згiдно наданого аналiзу-розрахунку, сума сумнiвної заборгованостi на кiнець звiтного перiоду вiдсутня.
Дебiторська заборгованiсть за виданими авансами складає 11 тис.грн.

Пiдтвердження дебiторської заборгованостi вiд стороннiх органiзацiй надано для перевiрки в повному обсязi.
Iнвентаризацiя заборгованостей Товариства за 2014 рiк не проводилась в повнiй мiрi. На момент проведення iнвентаризацiї в Товариствi аудитор присутнiй не був, так як дата проведення iнвентаризацiї передувала датi проведення аудиторської перевiрки. В зв’язку з цим, наш аудиторський висновок буде модифiковано вiдповiдним чином.

Грошовi кошти
Облiк касових операцiй ведеться згiдно з «Положенням про ведення касових операцiй у нацiональнiй валютi в Українi», затвердженого постановою НБУ № 72 вiд 19.02.2001р.
Безготiвковi розрахунки здiйснюються Товариством з дотриманням вимог дiючого законодавства. У наявностi маються виписки банку з додатками до них, пiдiбранi в хронологiчному порядку.
Станом на 31.12.2014 року залишок грошових коштiв в нацiональнiй валютi становить 0,00 тис. грн.



С. Власний капiтал
Публiчне Акцiонерне Товариство «КОРДОН» створене згiдно Законiв України «Про господарськi товариства», «Про пiдприємства в Українi», «Про пiдприємництво»,
Згiдно Статуту ВАТ (нова редакцiя) затвердженого Загальними зборами акцiонерiв ВАТ протокол №1/2010 вiд 31грудня 2010р. та зареєстрованого Тячiвською районною у м. державною адмiнiстрацiєю за №1 3191050011100176 вiд 01.03.2011р. статутний фонд Товариства становить 785000 грн. Кiлькiсть простих iменних акцiй 3140000шт., номiнальною вартiстю 0,25 грн. Форма випуску – бездокументарна. Свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй видане Закарпатським Територiальним управлiнням ДКЦПФР № 11/07/1/11 вiд 24 березня 2011 р. на загальну суму 785000 грн. Кiлькiсть простих iменних акцiй 3 140 000шт., номiнальною вартiстю 0.25грн.


Склад акцiонерiв у статутному фондi Товариства станом на 31 грудня 2014 р.,
Найменування юридичної особи, ПIП фiзичної особи Кiлькiсть простих iменних акцiй (штук) Вiд загальної кiлькостi акцiй (у вiдсотках)
Фiзичнi особи: Зозуля С.М.
Зозуля А.М. 1503100
1503100 47.87
47.87
Фiзичнi особи , частка менше 10% 133 800 4.26
Р а з о м 3 140 000 100
Згiдно рiшення загальних зборiв Протокол №1/210 вiд 31 грудня 2010 р. Прийнято рiшення про вiдповiдно до норм Закону України «Про акцiонернi Товариства» визначити тип Товариства як публiчне акцiонерне товариство, в зв’язку з чим повним найменуванням Товариства вважати – Публiчне акцiонерне товариство , а скороченим – ПАТ “ КОДОН”.
Статутний капiтал становить 785 000,00грн.,
Мiжнародний iдентифiкацiйни номер цiнних паперiв (код ISIN): UA0700671100.

Акцiї оцiненi по засновницькiй вартостi. Частка держави в Статутному фондi ПАТ вiдсутня. Порядок формування Статутного фонду здiйснювався згiдно Закону України «Про господарськi товариства» вiд 19.09.1991 р. за № 1577-12-ВР з наступними змiнами та доповненнями. Проведений аудит дає нам право пiдтвердити формування величини Статутного капiталу у розмiрi 785 000,0грн.

У вiдповiдностi з вимогами Закону України «Про аудиторську дiяльнiсть», «Про цiннi папери i фондовий ринок», Статуту ПАТ , ми провели аудит достовiрностi бухгалтерського облiку наявностi та руху власного капiталу Товариства шляхом перевiрки як засновницьких документiв, так i даних первинного, аналiтичного i синтетичного облiку в розрiзi його фактичної структури:
- Статутного капiталу в розмiрi 785.0 тис. грн.;
- Додатковий капiтал – 4193 тис.грн.
- Iнший додатковий капiтал -3 тис.грн.
- Непокритий збиток в розмiрi – 753 тис.грн. (-753 тис.грн. = 686 тис.грн. + збиток звiтного року 67 тис.грн.).
Проведений аудит дає нам право пiдтвердити правильнiсть та адекватнiсть визначення як загальної величини власного капiталу, його структури за перелiченим вище призначення, так i достовiрностi його вiдображення у вiдповiдних статтях Балансу (Звiту про фiнансовий стан) станом на 31.12.2014 року.

Проведений аудит дає нам право пiдтвердити правильнiсть та адекватнiсть визначення як загальної величини власного капiталу, його структури за перелiченим вище призначення, так i достовiрностi його вiдображення у вiдповiдних статтях Балансу (форма №1) станом на 31.12.2014 року.
Акцiї оцiненi по засновницькiй вартостi. Торгiвля акцiями Товариства на внутрiшнiх та зовнiшнiх ринках цiнних паперiв не здiйснюється, акцiї не включенi до лiстингу жодної фондової бiржi. Частка держави в Статутному капiталi ПАТ вiдсутня. Порядок формування Статутного капiталу здiйснювався згiдно Закону України «Про господарськi товариства» вiд 19.09.1991 р. за № 1577-12-ВР з наступними змiнами та доповненнями. Проведений аудит дає нам право пiдтвердити правильнiсть визначення та достовiрнiсть формування величини Статутного капiталу у розмiрi 785 000 грн., його повну сплату та вiдповiднiсть установчим документам.




D. Заборгованiсть
Довгострокових кредитiв банкiв в балансi вiдсутнi.
Iншi довгостроковi фiнансовi зобов’язання складають 397 тис. грн.
Поточна кредиторська заборгованiсть станом на 31.12.2014 р. складає 158 тис. грн., в тому числi:
Iншi поточнi зобов'язання 156 тис. грн.
Облiк розрахункiв з пiдзвiтними особами ведеться згiдно первинних документiв.
Визначення, облiк та оцiнка зобов`язань вiдповiдає, прийнятiй на Товариствi полiтицi. Вибiркова перевiрка дає змогу зробити висновок, що у всiх суттєвих аспектах зобов`язання Товариства у бухгалтерському облiку вiдображенi у повному обсязi та вiдповiдають розмiру визнаних засобiв чи витрат.
Тис. грн.
Поточна кредиторська заборгованiсть за: 2014 рiк
Примiтки
Iншi поточнi зобов'язання 156.0 Поточна
РАЗОМ: 156.0

Iнформацiя про поточну кредиторську заборгованiсть за товари, роботи, послуги, iншi поточнi зобов'язання та довгостроковi фiнансовi зобов’язання для перевiрки надавалась..
Облiк розрахункiв з пiдзвiтними особами ведеться згiдно первинних документiв. Перевiркою не встановлено порушень ведення облiку розрахункiв з пiдзвiтними особами.
Визначення, облiк та оцiнка зобов`язань вiдповiдає, прийнятiй на Товариствi полiтицi. Вибiркова перевiрка дає змогу зробити висновок, що у всiх суттєвих аспектах зобов`язання Товариства у бухгалтерському облiку вiдображенi у повному обсязi та вiдповiдають розмiру визнаних засобiв чи витрат.




5.2 Дiї, що виникли пiсля дати Балансу
За перiод з 01.01.2015 р. по 19.02.2015 р. не пройшли подiї, що могли суттєво вплинути на фiнансову звiтнiсть Публiчного акцiонерного товариства.
Протягом звiтного перiоду не вiдбувалось нi купiвлi, нi продажу понад 10 вiдсоткiв вартостi активiв (у тому числi акцiй (частки, паю) у статутному (складеному, пайовому) капiталi iншої юридичної особи), не пов'язану з основною дiяльнiстю.
Iнформацiя про змiни в органiзацiйнiй структурi ПАТ за звiтний перiод: змiн не було.
Протягом звiтного перiоду створення нових дочiрнiх пiдприємств емiтента та набуття пiдприємством статусу залежного вiд емiтента не вiдбувалось.
Iнформацiя стосовно системи оцiнки та управлiння ризиками.
Товариство для ефективного управлiння ризиками здiйснює такi заходи:
- регулярно виявляє та оцiнює ризики, якi впливають на досягнення стратегiчних та операцiйних цiлей;
- забезпечує прийняття рiшень з врахуванням їх потенцiйних ризикiв та встановленню ризик-апетиту;
- обирає оптимальну стратегiю управлiння ризиками, порiвнюючи ступiнь зниження ризику та вартiсть заходiв з їх управлiння;
- здiйснює регулярний монiторинг ефективностi заходiв з управлiння ризиками;
- рекомендує страхування ризикiв, управлiння якими всерединi компанiї нерацiонально чи неможливо.




6 Операцiї з пов’язаними сторонами

Протягом 2014 року Товариство не встановлено операцiй з пов’язаними сторонами..


7 Непередбаченi зобов’язання

Податковi та юридичнi питання
Українське законодавство, що регулює оподаткування та аспекти здiйснення операцiй, продовжує розвиватися як наслiдок переходу до ринкової економiки. Положення законодавчих та нормативних актiв не завжди чiтко сформульованi, а їх iнтерпретацiя залежить вiд точки зору мiсцевих, регiональних i центральних органiв державної влади та iнших урядових iнститутiв. Нерiдко точки зору рiзних органiв на певне питання не спiвпадають. Керiвництво вважає, що дiяльнiсть Товариства здiйснювалась вiдповiдно до законодавства, i всi передбаченi законодавством податки були нарахованi або сплаченi.

Захворювання
За перiод, що пiдлягав перевiрцi, на Товариствi не зафiксованi випадки виробничого травматизму чи професiйного захворювання, що є позитивним фактором. Вiдповiдно, виплат сум компенсацiй втрат вiд нещасних випадкiв на виробництвi та вiд професiйних захворювань протягом перiоду – не було.

Оподаткування
Внаслiдок наявностi в українському комерцiйному законодавствi, й податковому зокрема, положень, якi дозволяють бiльш нiж один варiант тлумачення, а також через практику, що склалася в загалом нестабiльному економiчному середовищi, за якої податковi органи довiльно тлумачать аспекти економiчної дiяльностi, у разi, якщо податковi органи пiддадуть сумнiву певне тлумачення, засноване на оцiнцi керiвництва економiчної дiяльностi Пiдприємства, можливо, що Пiдприємство змушене буде сплатити додатковi податки, штрафи, пенi. Така невизначенiсть може вплинути на вартiсть фiнансових iнструментiв, втрати та резерви пiд знецiнення, а також на ринковий рiвень цiн на угоди. На думку керiвництва, Пiдприємство сплатило усi податки, тому фiнансова звiтнiсть не мiстить резервiв пiд податковi збитки. Податковi звiти можуть переглядатися вiдповiдними податковими органами протягом трьох рокiв.

Економiчне середовище
Пiдприємство здiйснює свою основну дiяльнiсть на територiї України. Закони та нормативнi акти, якi впливають на операцiйне середовище в Українi, можуть швидко змiнюватися. Подальший економiчний розвиток залежить вiд спектру ефективних заходiв, якi вживаються українським Урядом, а також iнших подiй, якi перебувають поза зоною впливу Пiдприємства. Майбутнє спрямування економiчної полiтики з боку українського Уряду може мати вплив на реалiзацiю активiв Пiдприємства, а також на здатнiсть Пiдприємства сплачувати заборгованостi згiдно строкiв погашення.

Цiлi та полiтика управлiння фiнансовими ризиками.
Основнi фiнансовi iнструменти пiдприємства включають торгову кредиторську заборгованiсть. Основною цiллю даних фiнансових iнструментiв є залучення коштiв для фiнансування операцiй Пiдприємства. Також Пiдприємство має iншi фiнансовi iнструменти, такi як торгова дебiторська заборгованiсть, грошовi кошти.
Основнi ризики включають кредитний ризик , ризик лiквiдностi та валютний ризик.
Полiтика управлiння ризиками включає наступне:
Кредитний ризик. Пiдприємство укладає угоди виключно з вiдомими та фiнансово стабiльними сторонами. Операцiї з новими клiєнтами здiйснюються на основi попереднiх оплат. Дебiторська заборгованiсть пiдлягає постiйному монiторингу. Вiдносно кредитного ризику, пов’язаного з iншими фiнансовими iнструментами, якi включають фiнансовi iнвестицiї, доступнi для продажу, та фiнансовi iнвестицiї до погашення, ризик пов'язаний з можливiстю дефолту контрагента, при цьому максимальний ризик дорiвнює балансовiй вартостi iнструменту.
В областi управлiння капiталом керiвництво Товариства ставить своєю метою гарантувати Товариству можливiсть ведення безперервної дiяльностi для забезпечення доходiв акцiонерам та вигiд iншим зацiкавленим сторонам, а також пiдтримка оптимальної структури капiталу з метою зниження витрат на його залучення .













Звiт


щодо вимог iнших законодавчих i нормативних актiв



Публiчного акцiонерного товариства
«КОРДОН»

станом на 31 грудня 2014 р.


Розкриття iнформацiї статтi 41.
На пiдставi наданих до аудиторської перевiрки документiв, ми можемо зробити висновок, що iнформацiя про подiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до змiни вартостi його цiнних паперiв i визнаються частиною першою статтi 41 Закону України „Про цiннi папери та фондовий ринок” своєчасно оприлюднюється товариством та надається користувачам звiтностi.


Iнша допомiжна iнформацiя.
Звiт щодо результатiв виконання додаткових вимог, визначених п. 2.7 «Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)», затверджених рiшенням ДКЦПФР вiд 29.09.2011 року №1360

• Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства.
Вартiсть чистих активiв Товариства визначена з урахуванням “Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних Товариств”, затверджених рiшенням ДКЦПФР № 485 вiд 17.11.2004р. Вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства станом на 31.12.2014 р. бiльша вiд статутного капiталу Товариства та нормативного i складають 4228 тис. грн. Вимоги п.3 ст.155 Цивiльного кодексу України дотримуються.

• Наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю.
Пiд час виконання завдання аудитор здiйснив аудиторськi процедури щодо виявлення наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом у вiдповiдностi з МСА 720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть».
В результатi проведення аудиторських процедур нами не було встановлено фактiв про iншi подiї, iнформацiя про якi мала б надаватись користувачам звiтностi згiдно з вимогами статтi 41 Закону України „Про цiннi папери та фондовий ринок”.
На пiдставi наданих до аудиторської перевiрки документiв, ми можемо зробити висновок, що iнформацiя про подiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до змiни вартостi його цiнних паперiв i визнаються частиною першою статтi 41 Закону України „Про цiннi папери та фондовий ринок” своєчасно оприлюднюється товариством та надається користувачам звiтностi.
Аудитор не отримав достатнi та прийнятнi аудиторськi докази , щодо наявностi суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв (Товариством) та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю.

• Виконання значних правочинiв
Значний правочин – правочин (крiм правочину з розмiщення товариством власних акцiй), учинений акцiонерним товариством, якщо ринкова вартiсть майна (робiт, послуг), що є його предметом, становить 10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства, за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi.
Аудитор виконав процедури на вiдповiднiсть законодавству у частинi вимог до закону: п.1-5 ст.70 Закону України «Про акцiонернi товариства».
Товариство у 2013 роцi вiдповiдно до ст.70 Закону України «Про акцiонернi товариства» не мало виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) .

• Вiдповiднiсть стану корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства"
Аудитор здiйснив виконання процедур з метою висловлення думки щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства».
Метою виконання процедур щодо стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» було отримання доказiв, якi дозволяють сформувати судження щодо:
1) вiдповiдностi системи корпоративного управлiння у товариствi вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства» та вимогам Статуту,
2) достовiрностi та повноти розкриття iнформацiї про стан корпоративного управлiння у роздiлi «Iнформацiя про стан корпоративного управлiння» рiчного звiту акцiонерного товариства.
Кiлькiсний склад сформованих органiв корпоративного управлiння вiдповiдає вимогам Статуту. Функцiонування органiв корпоративного управлiння регламентується положеннями Статуту.
Аудитором виконанi аудиторськi процедури щодо перевiрки звiту про корпоративне управлiння, який є складовою частиною Рiчної iнформацiї емiтента цiнних паперiв Товариства за 2014 рiк.
За результатами виконаних процедур перевiрки стану корпоративного управлiння, у тому числi внутрiшнього аудиту, вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» можна зробити висновок, що прийнята та функцiонуюча система корпоративного управлiння у Товариствi вiдповiдає вимогам Статуту та вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства».

• Iдентифiкацiї та оцiнки аудитором ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства
Пiд час виконання процедур оцiнки ризикiв i пов’язаної з ними дiяльностi для отримання розумiння суб’єкта господарювання та його середовища, включаючи його внутрiшнiй контроль, як цього вимагає МСА 315 «Iдентифiкацiя та оцiнка ризикiв суттєвих викривлень через розумiння суб’єкта господарювання i його середовища», аудитор виконав процедури, необхiднi для отримання iнформацiї, яка використовуватиметься пiд час iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства.
Аудитором були поданi запити до управлiнського персоналу та iнших працiвникiв суб’єкта господарювання, якi на думку аудитора, можуть мати iнформацiю, яка, ймовiрно, може допомогти при iдентифiкацiї ризикiв суттєвого викривлення в наслiдок шахрайства або помилки. Аудитором були проведенi аналiтичнi процедури. Аудитором були виконанi спостереження та перевiрка. Аудитор отримав розумiння, зовнiшнiх чинникiв, дiяльностi суб’єкта господарювання, структуру його власностi та корпоративного управлiння, структуру та спосiб фiнансування, облiкову полiтику, цiлi та стратегiї i пов’язанi з ними бiзнес-ризики, оцiнки та огляди фiнансових результатiв.
Аудитор не отримав доказiв стосовно суттєвого викривлення фiнансової звiтностi Товариства за 2014 рiк внаслiдок шахрайства.

Аналiз та оцiнка фiнансових показникiв .
Аналiз та економiчна оцiнка платоспроможностi та фiнансової стiйкостi Товариства здiйсненi на основi даних фiнансових звiтiв, шляхом розрахункiв системи показникiв – коефiцiєнтiв про лiквiднiсть i фiнансову стiйкiсть та на основi перевiрки даних первинного, аналiтичного та синтетичного облiку. Для складання довiдки були наданi:
Фiнансовi звiти за 2013 р та 2014 р., оборотно – сальдовi вiдомостi по рахунках.
Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi. Аналiз лiквiдностi дозволяє визначити спроможнiсть Товариства сплачувати свої поточнi зобов’язання. Коефiцiєнт швидкої лiквiдностi обчислюється як вiдношення найбiльш лiквiдних оборотних засобiв (грошових коштiв та їх еквiвалентiв, поточних фiнансових iнвестицiй та дебiторської заборгованостi) до поточних зобов’язань Товариства. Вiн вiдображає платiжнi можливостi Товариства щодо сплати поточних зобов’язань за умовами своєчасного проведення розрахункiв, тобто показує, скiльки лiквiдних коштiв припадає на 1грн. поточної заборгованостi, i становить 0.07. Що не вiдповiдає оптимальному значенню (0,6-0,8).
Товариство не зможе виконати свої зобов’язання перед кредиторами, якщо вони одночасно зажадають вiд Товариства повернення боргiв .
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) розраховується як вiдношення оборотних активiв до поточних зобов’язань Товариства, та показує достатнiсть ресурсiв Товариства, якi можуть бути використанi для погашення його поточних зобов’язань. Орiєнтовне позитивне значення показника 1-2. Розрахований коефiцiєнт не вищий за оптимальне значення. Так, значення цього показника за даними балансу Товариства на кiнець перiоду становить 0.07.
Це свiдчить про те, Що Товариство за рахунок наявних коштiв, мобiлiзацiї боргiв на свою користь та реалiзацiї запасiв i iнших активiв не в змозi одночасно задовольнити вимоги кредиторiв на 100% ( при цьому до уваги не взято заборгованiсть за довгостроковими зобов’язаннями).
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi (автономiї) показує питому вагу власного капiталу в загальнiй сумi засобiв, авансованих у його дiяльнiсть. Значення цього показника на кiнець року становить 26.76. Це свiдчить про те, що Товариство не здiйснює свою дiяльнiсть за рахунок позичкового капiталу .
Коефiцiєнт рентабельностi активiв в 2014 р. не розраховується в зв’язку з збитковiстю пiдприємства.
За результатами дiяльностi Товариство отримало збиток в розмiрi – 67 тис.грн.


Iншi елементи.


Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму.
Аудиторську перевiрку проведено незалежною аудиторською фiрмою ТОВ “ЮВМ – аудит”.
Свiдоцтво про внесення в Реєстр аудиторських фiрм та аудиторiв, якi одноособово надають аудиторськi послуги № 2488 рiшення Аудиторської Палати України № 98 вiд 26.01.2001р., рiшення Аудиторської Палати України № 158 вiд 26.01.2006р. та рiшення Аудиторської Палати України № 224/3 вiд 23.12.2010р.
Свiдоцтво № 0199 Про вiдповiднiсть системи контролю якостi, Рiшення АПУ вiд 22.12.2011 № 244/5 “Про результати зовнiшнiх перевiрок системи контролю якостi, створених аудиторськими фiрмами та аудиторами” - пройшли зовнiшню перевiрку системи контролю якостi аудиторських послуг.
Свiдоцтво № 98 про внесення до реєстру аудиторських фiрм, якi можуть проводити аудиторськi перевiрки професiйних учасникiв ринку цiнних паперiв, видане НКЦПФР України. Серiя та № Свiдоцтва: П 000098. Строк дiї Свiдоцтва: з 25.04.2013р. до 23.12.2015р.

Реквiзити ТОВ “ЮВМ –аудит ” : адреса : м. Київ, вул. Бажана 34/24 т/ф. 574-50-28.
(юридична) м. Бровари, вул. Черняхiвського 23-б к.171.
р/р № 26004271769 КРД "Райффайзен Банк АВАЛЬ" МФО 322904, код 20587317.
Директор аудиторської фiрми – Кузуб М.В. Сертифiкат аудитора серiї А № 004416 рiшення Аудиторської Палати України № 96 вiд 30.11.2000р., №140 вiд 29.10.2004р. та №207/2 вiд 29.10.2009р.
Завдання аудиторської фiрми ТОВ “ЮВМ – аудит” на проведення аудиту вiдповiдно договору за № 4-02 вiд 19.01.2015 р. Перевiрку розпочато 19.01.2015р., перевiрку закiнчено 19.02.2015р.
Мiсце проведення аудиту: м. Тячiв, вул.Заводська,1
Основнi умови договору: аналiз та пiдтвердження достовiрностi та повноти фiнансової звiтностi, правильнiсть класифiкацiї та оцiнки активiв в бухгалтерському облiку, вiдповiднiсть розмiрiв зобов’язань за перiод з “01” сiчня 2014р. по “31” грудня 2014р.



Помiчник аудитора Нагородна М.В.
Аудитор Холод В.I.
Сертифiкат серiї А № 003202 вiд 25.09.2011р.

Директор аудиторської фiрми Кузуб М.В.
“ Ю В М - а у д и т “ Сертифiкат серiї А № 004416 вiд 29.10.2009р.- АПУ
Свiдоцтво серiї АБ №000626 вiд 11.12.2007р. - ДКЦПФР



Дата видачi аудиторського висновку « 19 » лютого 2015р.



д/н

д/н

д/н